tel: 662 018 291 biuro@reco.com.pl

Ewidencja, sprawozdania, opłaty

Obsługa LUCID
Nasze usługiSkontaktuj się

LUCID - rejestracja i obsługa

Zadzwoń teraz!

Reco Tomasz Łuczak
Reco Tomasz Łuczak

LUCID – Niemiecki odpowiednik BDO

Jeśli sprzedajesz produkty do Niemiec to masz obowiązek rejestracji w LUCID

Jest to obowiązkowe dla wszystkich przedsiębiorców wysyłających przesyłki do Niemiec – musisz uiścić niemiecką opłatę recyklingową. Nieważne, czy to tylko jedna paczka rocznie. Nie zapomnij się zarejestrować, w przeciwnym razie grozi ci wysoka kara w wysokości nawet 100 000 euro!

Z dniem 01.01.2019 niemieckie prawo opakowaniowe zostało zmienione i jest obecnie znane jako VerpackG. Nowelizacja ta wprowadziła obowiązek prowadzenia publicznego rejestru opakowań LUCID, a także zaostrzyła obowiązujące przepisy dotyczące pakowania (VerpackV).

Outsourcing LUCID

Jakich informacji potrzebujemy od Ciebie, aby zarejestrować się w LUCID i niemieckiej organizacji zajmującej się odzyskiem i recyklingiem?

 

RECO świadczy niezbędne usługi rejestracyjne.

 

Będziemy potrzebować:
Twojego adresu e-mail, numeru telefonu oraz wyciągu z Krajowego Rejestru Sądowego/CEIDG/Gewerbeschein. Będziemy również potrzebować wszelkich nazw marek produktów na samym produkcie lub jego opakowaniu, ile opakowań (kilogramów) wprowadziłeś i prognozujesz na następny rok, a także jakiego rodzaju produkty wysyłasz.

Szczegóły oraz cennik usługi rejestracji do LUCID omówimy telefonicznie lub mailowo.

Zapytaj już teraz – pomożemy ze wszystkim

 

 

Rejestr LUCID - Rejestracja w LUCID, VerpackG
Reco Tomasz Łuczak

Co to jest LUCID i dlaczego jest obowiązkowy?

Rejestracja w LUCID jest obowiązkowa i możesz spotkać się z wysokimi karami, jeśli tego nie zrobisz. Przed rejestracją musisz wykonać trochę pracy przygotowawczej: pamiętaj, aby uzyskać szczegółowe informacje z Zentrale Stelle Verpackungsregister (inaczej Centralny Rejestr Opakowań) z wyprzedzeniem.

Należy pamiętać, że każdy może uzyskać dostęp do rejestru i upewnić się, że sprzedawca lub producent, z którym ma do czynienia, jest zarejestrowany w LUCID. W ten sposób klienci mogą mieć pewność, że kupują towary z legalnych źródeł.

Firmy sprzedające po raz pierwszy swoje produkty w Niemczech, nawet te mające swoją siedzibę poza granicami Niemiec, teraz dzięki tej ustawie muszą spełnić nowe obowiązki. Dotyczy to firm, które wprowadzają produkty pakowane (Erstinverkehrbringer) na rynek niemiecki.

Dla firm zagranicznych, takich jak polscy eksporterzy, najważniejsza jest odpowiedzialność za produkt przy przekraczaniu granicy; jest to podobne do produktu dostępnego na rynku niemieckim.

W czym pomożemy?

Wykonujemy obsługę w pełnym zakresie spraw LUCID

Mamy najlepszych specjalistów

Działamy w całej Polsce

Realizujemy w imieniu Naszych Klientów wszelkie obowiązki ewidencyjne, sprawozdawcze oraz dokumentacyjne z zakresu ochrony środowiska oraz gospodarki odpadami.

Świadczymy usługi na terenie całej Polski na zasadzie obsługi abonamentowej jak również na podstawie zleceń jednorazowych.

Kontakt:

Fundacja ochrony środowiska Reco

Okrężna 8
44-100 Gliwice

tel: 662 018 291
Email: biuro@reco.com.pl

 

Obsługujemy firmy z całej Polski