tel: 662 018 291 biuro@reco.com.pl
Sprawozdanie BDO - Wszystko, co Musisz Wiedzieć
Przejdź do artykułuSkontaktuj się
Ślad węglowy

Sprawozdania do BDO

Co to jest sprawozdanie BDO?

System BDO (Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami) został wprowadzony w Polsce w celu uszczelnienia systemu gospodarowania odpadami. Sprawozdanie BDO to roczne zestawienie informacji o wytwarzanych odpadach i sposobach ich gospodarowania, które muszą składać zarejestrowane w systemie BDO podmioty. Jest to kluczowy element w walce z nielegalnymi wysypiskami i poprawą recyklingu.

Kto musi składać sprawozdanie BDO?

Obowiązek składania sprawozdania BDO dotyczy szerokiego spektrum podmiotów gospodarczych. Wymóg ten obejmuje firmy produkcyjne, dystrybucyjne, a także te działające w branży gastronomicznej i e-commerce, które wytwarzają odpady lub zajmują się ich przetwarzaniem.

Terminy i sposób składania sprawozdania

Sprawozdanie należy złożyć elektronicznie do 15 marca każdego roku za poprzedni rok kalendarzowy. W przypadku zakończenia działalności, sprawozdanie należy przesłać w ciągu 7 dni od dnia jej zakończenia. Dokumentacja jest składana poprzez indywidualne konto w systemie BDO.

Konsekwencje niezłożenia sprawozdania

Niezłożenie sprawozdania BDO w wyznaczonym terminie może skutkować nałożeniem kary administracyjnej. Warto zatem zadbać o terminowe i prawidłowe wypełnienie wszystkich wymaganych informacji.

Podsumowanie

Sprawozdanie BDO jest ważnym narzędziem w systemie gospodarowania odpadami w Polsce. Jego prawidłowe wypełnienie i terminowe złożenie są kluczowe dla zapewnienia zgodności z przepisami oraz dla ochrony środowiska. Więcej informacji na temat sprawozdania BDO znajdziesz na stronie Co to jest sprawozdanie BDO?.

Doradztwo w zakresie ochrony środowiska dla firm

Darmowa konsultacja?  zadzwoń teraz!

Kontakt:

Fundacja ochrony środowiska Reco

Okrężna 8
44-100 Gliwice

tel: 662 018 291
Email: biuro@reco.com.pl

 

Obsługujemy firmy z całej Polski