tel: 662 018 291 biuro@reco.com.pl

Ślad Węglowy, Goz, Agenda 2030 – ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami
Nasze usługiSkontaktuj się

Darmowa konsultacja?  zadzwoń teraz!

Reco Tomasz Łuczak

ESG

Environmental, Social, Governance to już nie tylko dobra praktyka – to rzeczywistość, a teraz jest ostatni moment, by przyszłość nie istniała bez Twojej Firmy. Tak, jak kilka lat temu wszystkie działania skupiały się wokół aspektu ludzkiego, tak dziś cała działalność największych biznesów skupia się na działaniach środowiskowych, z przewagą działań klimatycznych, mocno zintegrowanych z całą działalnością biznesową.

AGENDA 2030

Pojęcie zrównoważonego rozwoju coraz częściej pojawia się w zarządzaniu biznesem. Coraz więcej pada pytań o strategię zrównoważonego rozwoju. Agenda 2030, bo tak nazywa się rezolucja przyjęta przez ONZ w 2015, zyskuje na znaczeniu. 17 celów wyznacza kierunki działań całego świata, a jednym z obszarów jest planeta i troska o dobra naturalne. Działania na rzecz klimatu, zrównoważona konsumpcja i produkcja, czy wreszcie czysta i zielona energia to tylko przykłady.

 

 

Ślad Węglowy, ESG, GOZ, Agenda 2030
Reco Tomasz Łuczak

ŚLAD WĘGLOWY

Działania na rzecz klimatu – redukcja śladu węglowego – czyli redukcja emisji gazów cieplarnianych w przeliczeniu na ekwiwalent CO2, coraz częściej brany pod uwagę przy wyborze dostawcy. Ślad węglowy oblicza się zarówno dla emisji własnych, usług zakupionych (zakres 1 i 2), jak również dla całego łańcucha dostaw (zakres 3). O niczym nie można zapomnieć, niczego nie można pominąć. Dla jednej firmy największa emisja będzie właśnie w zakresie 1, w innym przypadku główny udział przypadnie dla zakresu 3. Wyliczenie śladu węglowego jest zatem podstawą do określenia celów oraz przyjęcia strategii redukcji emisji.

Nie policzysz – nie przetrwasz!

Wyliczenie śladu węglowego to tylko wierzchołek góry lodowej i obecnie wydaje się być początkiem Zielonej Drogi, z której nie ma odwrotu, a na którą trzeba wkroczyć. Wczoraj była to dobra praktyka, dziś – „być albo nie być”. Nie zwlekaj – zacznij działać. My Ci pomożemy.

Raportujesz już do CDP, jako ogniwo łańcucha dostaw? – czas o tym pomyśleć!
Masz określone cele SBT?

Nie wystarczy ograniczyć swój ślad węglowy. Konieczne jest kaskadowanie działań na rzecz klimatu w całym łańcuchu dostaw. Zacznij już dziś rozmawiać w tym temacie.

GOSPODARKA CYRKULARNA (GOZ)

Gospodarka cyrkularna / Gospodarka Obiegu Zamkniętego (GOZ) / Circular economy najsilniej wpłynie na realizację celów nr 6, 7, 9, 11, 12, 13, 14, 15 Agendy 2030, czyli również pomaga zdefiniować działania na rzecz klimatu.

Pomyśl o przyszłości już dziś. W niektórych krajach już istnieją regulacje w zakresie śladu węglowego, gospodarki cyrkularnej, czy wreszcie w zakresie prowadzenia działań w ramach łańcucha dostaw. W Polsce powoli powstają projekty. Nie czekaj jednak do ostatniej chwili, zainwestuj w przyszłość biznesu już dziś.

 

 

Ślad Węglowy, ESG, GOZ, Agenda 2030

W czym pomożemy?

Wykonujemy obsługę w pełnym zakresie spraw ochrony środowiska

Mamy najlepszych specjalistów

Działamy w całej Polsce

Zapewniamy obsługę ochrony środowiska dla firm z całej Polski, współpracujemy z wieloma znakomitymi specjalistami w branży.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy skutecznie pomóc w realizacji każdego projektu w zakresie ochrony środowiska

Kontakt:

Fundacja ochrony środowiska Reco

Okrężna 8
44-100 Gliwice

tel: 662 018 291
Email: biuro@reco.com.pl

 

Obsługujemy firmy z całej Polski